Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

W każdym zakładzie pracy musi być wyznaczony punkt medyczny. Przeszkoleni pracownicy są uprawnieni do udzielania pierwszej pomocy. Odpowiednie wyposażenie w niezbędne środki opatrunkowe i dezynfekujące są podstawowym wymogiem.

Jaki rodzaj apteczki wybrać?

Jeśli chodzi o rodzaje apteczki pierwszej pomocy to mamy duży wybór. Są wykonane z różnego materiału, a ich zawartość jest regulowana przepisami BHP. Przede wszystkim musi się w nich znaleźć bandaż, nożyczki, plastry, opaski elastyczne, kompresy i gaza opatrunkowa, chusty trójkątne, środek dezynfekujący, rękawiczki jednorazowe, maseczka do sztucznego oddychania i instrukcja obsługi apteczki.

Apteczki zakładowe nie mogą zawierać żadnych kropli nasercowych, żołądkowych, tabletek przeciwbólowych oraz innych leków. Nie wolno również do takiej apteczki wkładać ligniny i waty. Zawartość apteczki jest wystarczająca, by udzielić poszkodowanemu pomocy i cierpliwie czekać na przybycie karetki pogotowia, jeżeli stan poszkodowanego jest poważny.

W większym zakładzie pracy, ze względu na dużą ilość pracujących osób, drobne wypadki (skaleczenia, stłuczenia itp.) będą występować częściej niż w biurze. Dlatego do zakładu można zakupić apteczki metalowe, gdyż często będą używane. Metal jest trwałym materiałem, odpornym na uszkodzenia.

Do biura natomiast wystarczą apteczki z tworzywa sztucznego. Tam, gdzie pracuje mniej osób i jest inny rodzaj wykonywanej pracy (spokojniejszy, bez ostrych narzędzi), tych wypadków będzie mniej lub wcale. Z tego powodu plastikowa apteczka będzie wystarczająca.

Czy należy kupować apteczki do firmy prywatnej?

Bez względu na to, czy jesteśmy właścicielami własnej firmy, czy piastujemy urząd w zakładzie państwowym, musimy zadbać o posiadanie apteczki. To odgórny wymóg, ponieważ musi być przestrzegane bezpieczeństwo w miejscu pracy, a drobne wypadki, chociażby skaleczenia zdarzają się wszędzie i musimy im prędko zaradzić.

Pracownik musi czuć, że jest bezpieczny w swoim miejscu pracy. Apteczka wisząca w widocznym miejscu działa uspokajająco. Pracownicy pracują bez obaw, a komfort ten wpływa na lepszą wydajność produkcji. Przemysłowe apteczki, czy też te wymienione wcześniej, nie różnią się zbytnio od siebie, a ich wyposażenie wszędzie musi być takie samo. Może zmieniać się co najwyżej ilość wszystkich rzeczy w apteczce.

Większe zakłady powinny zaopatrzyć hale w kilka takich apteczek. W małym przedsiębiorstwie wystarczy jedna do dwóch. Wyjmować zawartość i udzielać pomocy może tylko osoba wytypowana przez szefa.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl