Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Obowiązkiem pracodawcy jest zapewnienie swoim pracownikom odpowiedniego stroju roboczego. Wymagają tego nie tylko przepisy BHP, ale także względy praktyczne. Pracownicy posiadający porządne uniformy wysokiej jakości, mają zapewnione lepsze warunki pracy, przez co działają o wiele wydajniej. Dlatego warto zaopatrzyć ich w bluzy ochronne.

Bluza robocza - bardzo ważny element odzieży BHP

Bluza ochronna znajduje zastosowanie w bardzo dużej ilości branży. Najpopularniejszym wyrobem tego typu jest bluza polarowa, która stanowi ważny element ubioru osób pracujących "pod chmurką" lub w nieogrzewanych warsztatach i halach produkcyjnych. Pracownicy wykonujący różnego rodzaju prace na dworze powinni nosić również polar z odblaskami, co zagwarantuje im większe bezpieczeństwo. Ubrania tego typu powinny być noszone przede wszystkim przez pracowników budowlanych oraz pracowników robót drogowych. 

Bluzy ochronne - szczególnie ważne tam, gdzie liczy się higiena

Odzież BHP powinna jednak być noszona również przez pracowników znajdujących się w zakładach, gdzie obowiązuje podwyższone standardy higieniczne. Przykładem jest bluza medyczna, która powinna znaleźć się na wyposażeniu osób pracujących w przychodniach i szpitalach. Odzież robocza tego typu jest wykonywana z tkanin o jasnych kolorach (biel, błękit, zieleń). Dzięki temu uniform musi być utrzymywany w nienagannej czystości, aby pracownik mógł wzbudzać zaufanie u pacjentów. Ponadto ubiór tego rodzaju, noszony tylko w środowisku roboczym, chroni jego właścicieli od przenoszenia zarazków i bakterii, które osiadają na bluzach, nie zaś na prywatnym ubiorze pracownika.

Innym przykładem odzieży roboczej noszonej w miejscach o podwyższonym standardzie higienicznym jest bluza kucharska. Ubranie tego typu powinno znaleźć się na wyposażeniu kucharzy pracujących w punktach gastronomicznych i stołówkach. Bluza ochronna pozwoli im na gotowanie bez obaw o pobrudzenie własnej odzieży. Ponadto narzucenie czystego fartucha zatrzyma zarazki, które mogłyby rozprzestrzeniać się po kuchni przedostające się ze zwykłego, codziennego ubrania, wystawionego na różne szkodliwe zewnętrzne czynniki. Zapewnienie odpowiedniej higieny w miejscu przygotowywania posiłków jest absolutnie kluczowym warunkiem pozwalającym na uzyskanie zezwolenia na działalność w gastronomii.

Ciekawy sposób na wykorzystanie bluz roboczych

Warto pamiętać o tym, że bluza robocza może być ciekawym nośnikiem promocji. Estetycznie zaprojektowane bluzy reklamowe noszone np. przez osoby rozdające ulotki przyciągają uwagę osób postronnych, co wpływa na wzrost ilości ludzi odczytujących reklamę naszego przedsiębiorstwa.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl