Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Buty profilaktyczne

Nie ma potrzeby przekonywać nikogo, jak ważne jest zdrowie i życie. Często jednak nawet przy pracy na stanowiskach obarczonych mniejszym ryzykiem wystąpienia groźnych w skutkach wypadków, mogą pojawiać się czynniki, które po dłuższym czasie przyczyniają się do powstawania schorzeń związanych z eksploatacją ludzkiego organizmu. Kluczowym jest by zawczasu zapobiegać takim niepożądanym stanom rzeczy przez stosowanie środków ochronnych. Będzie nimi przykładowo obuwie medyczne. Jak wiadomo stopy są bardzo mocno eksploatowane w czasie zwyczajnego poruszania się, a tym bardziej muszą mierzyć się z dużymi obciążeniami w trakcie wykonywania pracy w pozycji stojącej. Z tego względu stosowane w codziennej praktyce zawodowej odpowiednio dobrane chodaki medyczne będą chroniły układ kostny stóp od tworzenia się wad w stawach, które w przyszłości rozwinęłyby się w wady, takie jak płaskostopie czy tzw. haluks. 

Buty medyczne jako podstawowa forma zapobiegania chorobom i zwyrodnieniom

Zainwestowanie przez pracodawcę we właściwe drewniaki damskie może podnieść bezpieczeństwo pracowników wykonujących prace fizyczne. Buty takie nie tylko zapewnią ochronę stopy przed uszkodzeniami, jakie powstać mogą w skutek używania maszyn, narzędzi czy energii elektrycznej. Chodaki robocze pomogą także utrzymać stawy śródstopia w anatomicznej, zdrowej pozycji, tak by nawet wielogodzinny wysiłek nie powodował zmian zwyrodnieniowych.  Obuwie medyczne bowiem, poprzez specyficzne wyprofilowanie kopyta na którym buty powstają, poprzez zastosowanie właściwych materiałów amortyzujących i usztywniających, działa korekcyjnie na układ mięśniowo-kostny stopy i pozwala utrzymać ją we właściwym ułożeniu-  nawet w czasie dużego obciążenia powtarzalnością ruchów czy ciężaru jaki muszą one dźwigać.

Mając powyższe na uwadze, na środkach ochrony medycznej nie powinno się oszczędzać. Warto zadbać o wyposażenie pracowników w dobrej jakości obuwie medyczne tak, by mogli efektywnie pracować bez szkody w ich zdrowiu. Przełoży się to na sprawne realizowanie założeń przedsiębiorstwa w długofalowym okresie i wyjdzie z korzyścią dla wszystkich. Zaopatrzyć się w tego typu artykuły można bez trudu w sklepie internetowym  SAFETYPRO specjalizującym się w sprzedaży artykułów BHP i PPOŻ. W naszej ofercie skierowanej do różnych branży znajdują się także buty profilaktyczne, które pozwolą na jak najdłuższe zachowanie zdrowia dla stóp pracowników wykonujących nawet najbardziej ciężkie prace fizyczne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl