Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Czapki gastronomiczne

Dostępne w naszym sklepie czapki kucharskie powszechnie stosowane w gastronomii, mają za zadanie pomóc w zachowaniu higieny produkcji. Jednocześnie, choć nie jest to ich główny cel, zapewniają atrakcyjny wygląd kucharzom i podnoszą prestiż szefom kuchni i prowadzonym przez nich restauracjom. Czapka kucharska wykonywana może być z różnych materiałów, a w zależności od zastosowania i stylu obranego przez restauratorów i właścicieli lokali gastronomicznych, różnić się wyglądem. Poniżej opisano najważniejsze z nich, a wszystkie znajdą Państwo w naszym sklepie.

Czapka szefa kuchni - godna mistrza kucharskiego

Jedną z bardziej rozpoznawalnych jest czapka szefa kuchni, zwana czasem kominem. Jej charakterystyczny, podłużny kształt dodaje majestatu mistrzowi. Ale ich przeznaczeniem nie są jedynie głowy najwybitniejszych kucharzy. Ten rodzaj nakrycia głowy jest bardzo ceniony przy wysokich, otwartych kuchniach albo w plenerze. W większości przypadków jest to czapka kucharska z papieru. Sama produkcja z tego materiału sugeruje, że są one jednorazowe, zakładane na specjalne okazje. Warto zaznaczyć, że dostępne są czapki szefów kuchni o różnych wysokościach. Przeważnie niższe osoby zakładają wyższe nakrycia głowy, a wyżsi kucharze wybierają te niższe. Tylna regulacja i taśma pozwala dostosować je do obwodu głowy. 

"Budyniówka" - co to takiego?

Czapka kucharska "budyniówka" jest szczególnie ceniona w lokalach posiadających w ofercie dania kuchni regionalnej, pizzeriach i na niskich, otwartych kuchniach. Prezentuje się ona estetycznie, a zarazem pozwala nie haczyć o okap kuchenny. "Budyniówka" najczęściej jest szyta z materiału pozwalającego na pranie i wielokrotne wykorzystanie, podobnie jak inne elementy odzieży gastronomicznej. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na rozmiar.

Furażerka, czyli czapka zadaniowa

Czapki kucharskie znane pod nazwą "furażerka" często spotyka się w szkołach gastronomicznych, stołówkach, zakładach przetwórstwa spożywczego i tym podobnych obiektach. Jako czapka kucharska z papieru może być wykorzystywana do konkretnych zadań, np. pracy z surowymi produktami, przy rozbiórce mięsa czy klejeniu pierogów. Jej materiałowe odpowiedniki mogą być używane całodobowo i czyszczone z odzieżą roboczą. Prosta konstrukcja dostępna jest w licznych kolorach. Istnieje mnóstwo gustownych czapek kucharskich różnego rodzaju, a dobry wybór nada indywidualności Państwa lokalowi, pozwoli utrzymać wysokie standardy higieniczne, a nawet może podnieść morale zespołu. Noszenie nakrycia głowy nie powinno być przykrym obowiązkiem, niezależnie czy jest to czapka szefa kuchni, budyniówka czy furażerka. Dokładamy starań, żeby nasz asortyment zawierał modne i praktyczne rozwiązania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl