Czy ogrodniczki to praktyczna odzież robocza?
Czy ogrodniczki to praktyczna odzież robocza?

Wykonywanie wielu prac fizycznych łączy się z ryzykiem trwałego zabrudzenia lub uszkodzenia ubrania albo ciała. W celu zapobiegania takim sytuacjom, warto sięgnąć po odpowiednią odzież roboczą i ochronną. Jednym z jej elementów są spodnie robocze na szelkach, zwane ogrodniczkami, występujące w różnych typach i wariantach.

Jaka odzież robocza będzie najlepsza?

Odzież robocza powinna przede wszystkim doskonale ochraniać przed pyłem, brudem i błotem czy uszkodzeniami mechanicznymi. Powinna być także dostosowana do typu pracy i warunków w niej występujących, realiów pogodowych i indywidualnych cech osoby, która ją nosi. Przy pracy po zmierzchu, sztucznym lub niedostatecznym oświetleniu, czy podczas mgły, można zastanowić się nad wariantem odzieży roboczej zawierającej elementy ochronne takie jak odblaski poprawiające widoczność podczas złych warunków. Ma ona zadanie czysto funkcjonalne i chociaż istnieją różne jej typy i warianty zawsze priorytetem powinno być to, jak dobrze chroni i poprawia widoczność pracownika. Wyznacznikiem może być to czy charakteryzuje się odpowiednią odpornością na przenikanie wody podczas opadów lub posiada wzmocnienia na kolanach. Ważną cechą odzieży roboczej jest jej wytrzymałość. Produkowana z bawełny, najczęściej z dodatkiem sztucznych włókien jest intensywnie użytkowana, więc nie powinna łatwo ulegać zniszczeniu.

Jakie zalety i wady mają spodnie robocze na szelkach?

Po pierwsze łatwo jest je dopasować do rozmiaru użytkownika. Poprzez regulację szelek ogrodniczki męskie będą pasowały zarówno na tych wyższych, jak i niższych. Odpowiednio dopasowane szelki uniemożliwiają opadanie spodni podczas ruchu. Szczególnie wyróżniają się tutaj robocze spodnie z szelkami krzyżówkowymi, które dzięki połączeniu ich na plecach zapobiegają przesuwaniu się. Powoduje to dużo większy komfort użytkowania zwłaszcza, gdy cały czas zmienia się pozycję. Dzięki dodatkowej warstwie tkaniny lepiej ochraniają brzuch i plecy. Istotną cechą, jaką charakteryzują się ogrodniczki robocze męskie jest dużo większa liczba kieszeni. Pozwala to na trzymanie pod ręką niezbędnych narzędzi, a dodatkowo w kieszeniach zapinanych na zamek można schować na przykład telefon komórkowy bez ryzyka jego zgubienia. Jeśli dodatkowo spodnie posiadają pętelki na młotek może okazać się, że pas na narzędzia jest zbyteczny. Ogrodniczki chronią także przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, zwłaszcza zimnymi podmuchami wiatru, które dostają się pod bluzę. Szczególnie jeśli założy się spodnie robocze na szelkach ocieplane. 

Właściwie jedyną niekorzystną stroną, jaką mają ogrodniczki męskie to nadmierne ogrzewanie organizmu podczas upałów. 

Czy ogrodniczki to praktyczna odzież robocza

Ogrodniczki męskie - podsumowanie

Spodnie robocze ogrodniczki są doskonałym wyborem ze względu na dużą funkcjonalność i wygodę użytkowania. Podczas pracy liczy się w dużej mierze wygoda, a szelki zabezpieczają przed przesuwaniem. Dodatkowo liczne kieszenie pozwalają mieć przy sobie potrzebne, drobne narzędzia. Nadają się one do wszystkich typów prac od remontów po aktywność w ogrodzie. Istnieją również spodnie robocze na szelkach damskie o specjalnym kroju dopasowanym do kobiecego ciała i dostępne w mniejszych rozmiarach. Będzie to zatem świetny wybór także dla pań.

Bestsellery

BLUZA ROBOCZA REIS POLAR-HONEY POLAROWA
BLUZA ROBOCZA REIS POLAR-HONEY POLAROWA
49,08 zł 39,90 zł
szt.
MASECZKA OCHRONNA TRZYWARSTWOWA Z GUMKAMI
MASECZKA OCHRONNA TRZYWARSTWOWA Z GUMKAMI
3,99 zł 3,69 zł
szt.
PÓŁMASKA FILTRUJĄCA ZF 0/24 Z FFP2
PÓŁMASKA FILTRUJĄCA ZF 0/24 Z FFP2
52,89 zł 43,00 zł
szt.
PÓŁMASKA FILTRUJĄCA ZF 0/35z FFP3
PÓŁMASKA FILTRUJĄCA ZF 0/35z FFP3
75,66 zł 61,51 zł
szt.
T-SHIRT MĘSKI KEYA 150
T-SHIRT MĘSKI KEYA 150
15,87 zł 12,90 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl