Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

W każdym zakładzie pracy obowiązują pewne normy odnośnie odzieży ochronnej. W zależności od branży będą to zupełnie inne uniformy. W biurze będzie obowiązywał ubiór elegancki, stonowany, typu garnitur, bluzka, spódniczka. W medycynie, gastronomii, na produkcji zetkniemy się z wszelką gamą fartuchów.

Odzież robocza, czy warto ją zakładać?

Odzież bhp ma za zadanie chronić przed zabrudzeniem lub zniszczeniem naszej prywatnej garderoby. Służyć może również jako ochrona przed uszkodzeniami skóry np.poparzeniem lub przemoczeniem albo zmarznięciem. Często pracujemy nie tylko w pomieszczeniu ogrzewanym. Potrzebujemy wówczas ocieplane bluzy ochronne.

W niektórych zakładach pracy obowiązuje jednorazowa bhp odzież robocza. Wszystko zależy od specyfiki wykonywanej pracy. Na stanowisku badań (krwi, związków chemicznych itp.) będziemy musieli założyć fartuch laboratoryjny, a w zakładach chemicznych obowiązują fartuchy chemiczne. Natomiast lekarze i pielęgniarki muszą nosić fartuchy medyczne. W restauracji kucharz chroni swoje ubranie, mając na sobie fartuch gastronomiczny.

Dzięki temu, że będziemy mieć na sobie fartuch, w razie zaplamienia go, nie będzie żadnego problemu z jego praniem, gdyż np. fartuch stylonowy łatwo się pierze. Fartuchy stylonowe sklep internetowy oferuje w przystępnych cenach.

Kolorowo lub w jednej tonacji: fartuch damski

Kobiety pracujące w sklepie, mają bezpośredni kontakt z klientami. Warto zatem zadbać, by fartuch do sklepu był nie tylko ładnie skrojony, ale by był w miłych dla oka kolorach. Przy stoisku mięsnym oprócz zwykłego fartucha, dobrze mieć osłonkę ze sztywniejszego materiału, bardziej odpornego na krwawe lub tłuste zabrudzenia. Może to być foliowy fartuch bhp. W piekarni ekspedientka jest narażona na zabrudzenia odzieży mąką, zatem fartuch do sklepu z pieczywem nie musi być foliowy, ale z gęstym splotem nitek, aby mąka nie przenikała przez tkaninę, czyli najlepiej sprawdzą się fartuchy bawełniane.

W kwiaciarni ekspedientka wykonuje dekoracje bukietowe. Nie musi zatem mieć fartucha z długim rękawem. Wystarczy ochronka z karczkiem zawiązywana z tyłu paskiem na kokardę w pasie. Taki fartuch florystyczny powinien mieć z przodu kieszeń np. na nożyczki. A do kuchni, podczas przygotowywania posiłków cateringowych ochronimy się, zakładając fartuch gastronomiczny damski.

W szkole, dla pani sprzątającej wystarczy cienki fartuch do sprzątania. Możemy taki sam zakupić do swojego domu. Fartuch dla woźnej powinien być przewiewny i najlepszym rozwiązaniem to fartuch bhp.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl