Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Filtry do masek

Jednym z najbardziej istotnych elementów odzieży roboczej i zaopatrzenia BHP, jest bez wątpienia maska ochronna. Ważny jednak jest też odpowiedni filtr do maski, aby mogła ona ochronić nas, bądź naszych pracowników, przed wiszącymi w powietrzu zagrożeniami. To właśnie filtry oddechowe pozwalają maskom skutecznie działać. Należy pamiętać, że muszą być one dobrane odpowiednio do warunków, w jakich mają być użyte, aby mogły spełniać swoje zadanie. Różne filtry oddechowe będą zatem odpowiadać na odmienne  potrzeby.

Filtry do masek są podstawą ochrony pracowników

W warunkach pracy na budowach, terenach konstrukcji i innych miejscach, w których przebywanie łączy się z ryzykiem wdychania drażniącego, a nawet groźnego dla zdrowia i życia pyłu, najlepiej sprawdzą się filtry przeciwpyłowe. Takiego rodzaju ochrona pozwoli zabezpieczyć drogi oddechowe przed chorobami, jak pylica, zapalenie, a nawet nowotwór płuc. Oczywiście ogromne zagrożenie stanowi azbest, a jego wdychanie doprowadza do ogromnych szkód w drogach oddechowych, powodować może azbestozę i nowotwory. Osoby pracujące przy jego usuwaniu muszą zachować najwyższe środki ostrożności.

Ochrona przed substancjami toksycznymi - filtry 3M

Oprócz pyłów drzewnych, cementowych, krzemowych i innych powszechnie obecnych np. na budowach, zetknąć możemy się także z substancjami toksycznymi. Niebezpieczeństwo polega tutaj na tym, iż w czasie pracy z nimi i ich obróbki, wytwarzają się ich równie toksyczne opary. Przykładem groźnych elementów, mogą być rtęć, ołów, czy też chrom. Aby się przed nimi ochronić, użyć należy sprzętu, który przystosowany jest do wyłapywania i pochłaniania toksycznych oparów, jak np. filtry do masek 3M. W ich ofercie znaleźć można także bardziej podstawowe elementy ochrony układu oddechowego, jak maski i filtry przeciwpyłowe.

Filtry antysmogowe i ich rosnąca popularność

Nie jest tajemnicą, że jakość powietrza z roku na rok jest coraz gorsza. Polska znajduje się w niechlubnej czołówce najbardziej zanieczyszczonych państw Unii Europejskiej, a kto uważa smog za mityczne, wymyślone przez naukowców stworzenie, powinien chociaż raz odwiedzić np. Kraków. Problem smogu największy jest w miastach najgęściej zabudowanych, a także położonych w kotlinach. Norma zanieczyszczenia powietrza zostaje oczywiście najbardziej przekroczona w miesiącach zimowych, kiedy trwa okres grzewczy. W najgorsze dni zaleca się pozostanie w domach, zwłaszcza osobom starszym, kobietom w ciąży i dzieciom. Nie każdy z nas może sobie jednak na to pozwolić. Z pomocą mogą przyjść maski wyposażone w filtry antysmogowe, których popularność rośnie wprost proporcjonalnie do powszechności wiedzy o szkodliwości smogu. Sięgają po nie także często ludzie, którzy mimo niesprzyjających warunków nie chcą rezygnować z dojazdów do pracy rowerem, czy uprawiania sportów na zewnątrz. Należy podkreślić jednak, że nie są to aktywności polecane w momentach najwyższego zanieczyszczenia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl