Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Jednym z podstawowych rodzajów wyposażenia, w który musi być zaopatrzony każdy budynek oraz zakład pracy, jest sprzęt PPOŻ. Należą do niego zarówno różne rodzaje gaśnic, jak i dodatkowe akcesoria, takie jak koce gaśnicze i nadprogramowe zaopatrzenie przeciwpożarowe. W asortymencie naszego sklepu znajdziesz wszystko, co może okazać się niezbędne podczas pożaru. Aby ułatwić Ci zadanie, przygotowaliśmy krótki opis wszystkich gatunków gaśnic, w które możesz się u nas wyposażyć.

Gaśnice śniegowe i ich zastosowanie

Są to gaśnice oparte na skroplonym dwutlenku węgla, który podczas wystrzelenia rozpręża się, uzyskując temperaturę bliską -80 stopni Celsjusza. Dzięki temu tworzy na powierzchni gaszonych elementów warstwę suchego lodu, co pozwala zatrzymać ogień. Tego typu gaśnice stosuje się przede wszystkim do gaszenia urządzeń elektrycznych, które znajdują się pod napięciem, a także pożarów cieczy łatwopalnych oraz gazów. Nie można nimi gasić ludzi, ponieważ skrajnie niska temperatura powoduje odmrożenia.

Do czego służą gaśnice pianowe?

Gaśnice tego typu często są również nazywane wodnymi. Głównym składnikiem gaśniczym w nich zastosowanym jest specjalna piana, która jest wystrzeliwana z butli za pomocą gazu niepalnego. Najlepiej sprawdzą się podczas gaszenia materiałów stałych pochodzenia organicznego, cieczy łatwopalnych oraz różnego rodzaju tłuszczów. Z racji tego, że w składzie mieszanki gaśniczej jest woda, absolutnie nie wolno używać tych gaśnic do gaszenia sprzętu elektrycznego pod napięciem.

Gaśnice proszkowe - przeznaczenie

Te gaśnice są jednym z najbardziej podstawowych, jeśli chodzi o wyposażenie budynku. Wypełnione są proszkiem gaśniczym, który przy wystrzeleniu ma za zadanie odciąć tlen od miejsca, w którym panuje pożar. Można w nich znaleźć dwa główne rodzaje proszku: węglanowy i fosforanowy. Obydwa nadają się do gaszenia cieczy palnych i gazów. Jednak fosforanowy, dzięki większej odporności, poradzi sobie także z pożarem materiałów stałych. 

Dodatkowe akcesoria PPOŻ

Poza gaśnicami, spełnienie wymogów BHP wymaga od zakładu pracy lub właściciela budynku posiadania również innych akcesoriów przeciwpożarowych. Możesz zaopatrzyć się w nie u nas, a ze swojej strony dajemy gwarancję, że są to wyroby najwyższej jakości, wyprodukowane przez renomowane marki. Dzięki temu będziesz miał pewność, że Twoje zaopatrzenie przeciwpożarowe sprawdzi się w krytycznej sytuacji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl