Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Kaski i hełmy ochronne

Kask roboczy to jeden z podstawowych elementów odzieży ochronnej. Wykorzystywany jest zarówno w budownictwie, górnictwie, jak i przez osoby pracujące na wysokościach. Hełm ochronny zabezpiecza kości czaszki oraz mózg przed ewentualnym zagrożeniem. Właściwie dopasowany spełnia swoją najważniejszą funkcję, czyli chroni głowę przed urazami.

Hełmy ochronne bhp -  budowa 

Kask ochronny bhp zbudowany jest z trzech komponentów: skorupy, paska głównego oraz więźby. Skorupa to widoczna z zewnątrz część, która neutralizuje uderzenia i nadaje konstrukcji kształt. Więźba znajduje się bezpośrednio przy skorupie, a jej funkcją jest amortyzacja. Ostatnim elementem jest pasek, który umożliwia dopasowanie kasku do rozmiarów głowy, tym samym zwiększając bezpieczeństwo i wygodę jego użytkowania.

Kask ochronny - przydatny w wielu miejscach

Kaski bhp powstają z trwałych i odpornych na uszkodzenia materiałów, dzięki czemu zapewniają ich użytkownikom bezpieczeństwo. Sprawdzają się na wielu stanowiskach. Kask bhp skutecznie chroni przed różnego rodzaju urazami i upadkami, ale również uciążliwym działaniem czynników atmosferycznych (śniegu, deszczu czy wiatru). W związku z tym w naszym sklepie znajdziecie Państwo wiele funkcjonalnych jego wersji. Przede wszystkim kaski budowlane, które różnią się rozmiarem, kolorem czy wzorem, dzięki czemu można produkty bardziej zindywidualizować i dopasować do konkretnych potrzeb. Po drugie posiadamy praktyczne hełmy ochronne do pracy na wysokości czy hełm ochronny z okularami. 

Kask budowlany i inne zastosowania

Wybierając model kasku ochronnego, warto wziąć pod uwagę nie tylko parametry techniczne czy wygląd, ale również miejsce wykonywanej pracy. To właśnie charakter pracy determinuje często wybór konkretnego modelu. W przypadku, gdy pracownik może swobodnie poprawiać ułożenie hełmu, nie są potrzebne dodatkowe mocowania i paski zabezpieczające. W odwrotnej sytuacji- jeśli pracownik nie ma możliwości ułożenia kasku lub wykonuje pracę na wysokości- konieczne są kaski wyposażone w specjalne zapięcia, chroniące przed samoistnym zsuwaniem lub przemieszczaniem się kasku ochronnego. Obecność zapięć i mocowań wpływa nie tylko na bezpieczeństwo, ale również komfort użytkowania. W związku z tym większość modeli posiada tego typu udogodnienia. Specjalną odmianą jest również hełm ochronny z przyłbicą, który dodatkowo chroni oczy. W naszym sklepie znajdziecie Państwo pełen wybór profesjonalnych kasków, które ułatwią i zabezpieczą prace na budowach, w przemyśle i na wysokościach.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl