Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Klapki robocze

Artykuły BHP i PPOŻ, takie jak odzież robocza są jednym z podstawowych elementów zapewnienia pracownikom właściwej, zgodnej z aktualnymi wymogami prawnymi ochrony i podstawowych standardów higieny podczas wykonywania pracy. Odzież jest oczywiście ważna, ale nie można zapominać także o stopach! Jest wiele zawodów, które nie pozwalają na noszenie zwykłego obuwia podczas ich wykonywania - w tym miejscu z pomocą przychodzą klapki robocze.

Klapki robocze - dla kogo? 

Pracownik powinien zostać wyposażony w obuwie robocze, to jest w klapki medyczne, gdy jego własne buty mogą ulec zniszczeniu podczas pracy. Może być to również wymagane ze względów higienicznych oraz dla zapewnienia komfortu pracy. Wszystkie te aspekty pokazują, jak ważny może być wybór odpowiednich klapków roboczych. Dobrze dopasowane obuwie jest tak ważne - jeśli pracownik będzie chodził w za małych lub za dużych, niewygodnych i źle dobranych butach może to negatywnie wpłynąć na jego samopoczucie, a w konsekwencji na efektywność w pracy. 

Klapki robocze i ich rodzaje 

Tego typu obuwie BHP może występować w kilku rodzajach. Wielu pracodawców decyduje się na klapki robocze skórzane, ponieważ są one wysokiej jakości, są bardzo wytrzymałe, a przy tym wygodne. Równie popularnym wyborem są klapki robocze z podnoskiem często wykonanym z metalu zapewniające większą ochronę wrażliwych części stóp takich jak palce. Tego typu obuwie, często określane jako klapki robocze z noskiem jest świetnym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie nogi mogą być szczególnie narażone na przykład na ryzyko upuszczenia ciężkich przedmiotów. 

Niezależnie od rodzaju klapków, jaki wybierzemy, warto wiedzieć, że dzielą się one także ze względu na płeć osoby, która będzie je nosić. Wyróżniamy klapki robocze damskie przystosowane dla stóp kobiecych oraz klapki robocze męskie w większych rozmiarach i nieco szerszym kroju. 

Zalety klapków roboczych

Klapki robocze to nie tylko zachowanie odpowiednich standardów wyznaczanych przez przepisy prawa. Tego typu obuwie posiada również wiele atutów, które przemawiają za ich stosowaniem. Przede wszystkim jest to obuwie wygodne, nie obciążające w znacznym stopniu stóp, co pozwala na dłuższą i efektywniejszą pracę. Są one także bardzo lekkie, dzięki czemu nogi nie męczą się tak bardzo przy ich noszeniu. Takie obuwie, to także oszczędność czasu - dzięki wykonaniu z odpowiednich materiałów pozwala czyścić się w bardzo szybki sposób, co powoduje znacznie łatwiejszy proces utrzymania ich w wymaganej czystości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl