Opcje przeglądania

Producent
Cena
  • od
    do
MASECZKA OCHRONNA TRZYWARSTWOWA Z GUMKAMI MASECZKA OCHRONNA TRZYWARSTWOWA Z GUMKAMI
Producent: brak
Cena: 3,99 zł (netto: 3,69 zł )
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej

Przy wykonywaniu wielu różnych zawodów niezwykle ważna jest ochrona dróg oddechowych. Wszędzie tam gdzie styczność mamy z niebezpiecznymi pyłami, oparami lub istnieje możliwość infekcji powinno się - chcąc zachowywać podstawowe przepisy BHP oraz zadbać o własne bezpieczeństwo - stosować maski ochronne na twarz

Maski ochronne - rodzaje 

Aktualnie producenci odzieży i artykułów BHP posiadają szeroką ofertę jeśli chodzi o maski ochronne, jednak z powodzeniem można podzielić je na kilka kategorii. Pierwszym kryterium jest możliwość powtórnego użytkowania. W takim zakresie wyróżniamy jednorazowe maseczki ochronne oraz takie wielokrotnego użytku. Należy jednak pamiętać, że te należące do drugiej kategorii należy regularnie czyścić i dezynfekować, a z czasem wymieniać. 

Najpopularniejszą maską jest tzw. maseczka chirurgiczna, nazywana także medyczną. Zazwyczaj są one jednorazowe i łatwo dostępne w sprzedaży, także hurtowej. Zapewniają one podstawową ochronę, jednak jeśli zależy nam na większym bezpieczeństwie dobrze jest wybrać maseczki ochronne trzywarstwowe

Do popularnych należą także maski ochronne z filtrem. Są odrobinę droższe, ale to dlatego, że cechuje je wyjątkowa jakość. Kluczowe znaczenie będzie miał tutaj rodzaj filtru zastosowany w danej masce. Można wyróżnić wśród nich trzy klasy, które decydują o skuteczności filtracyjnej, którą posiada dana maska ochronna. FFP1 to podstawowa ochrona na poziomie 80%. Kolejny jest filtr FFP2, który wykazuje już 94% w zakresie filtrowania cząsteczek. Najbardziej dokładnym filtrem jest taki z oznaczeniem FFP3 - zapewnia bezpieczeństwo na poziomie 99,5%. Klasycznym przykładem maski z filtrem jest maska przeciwpyłowa.

Wszystkie maski zazwyczaj produkowane są w standardowym rozmiarze, dedykowanym dla osoby dorosłej. Warto jednak zauważyć, że z czasem postępu świata, a także wykazywanych przez niego potrzeb wiele producentów produkuje także maski ochronne dla dzieci (np. maski antysmogowe). 

Maski ochronne wzory 

Maski ochronne są produkowane przede wszystkim w ten sposób, aby zapewnić ich jak najwyższą funkcjonalność. Mają zapewnić użytkownikom maksimum bezpieczeństwa i spełniać standardy BHP. Dlatego też zazwyczaj produkowane są z dostępnych materiałów i nikt nie zajmuje się ich walorami estetycznymi. Jednak w ostatnim czasie pojawiły się maski ochronne w różnych kolorach i wzorach. To ciekawa propozycja zarówno dla indywidualnych użytkowników masek, którzy chcą dobrze wyglądać, ale także dla firm lubiących praktyczne gadżety i dbających o profesjonalny wizerunek swojej marki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl