Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Posiadanie dopasowanego ubioru do profilu pracy jest bardzo ważne w celu zapewnienia bezpieczeństwa i ochrony pracownika. Chodzi tutaj zarówno o odpowiednie obuwie, ubrania oraz rękawice, które w zależności od tego, do czego są przeznaczone, mają dostosowane parametry, jak i odpowiednie włókna. Jest to o tyle kluczowe, że w przypadku wielu zadań, które się wykonuje, może uchronić pracownika przed bardzo poważnym uszczerbkiem na zdrowiu.

Odzież robocza jako kluczowy element ochrony 

Jednym z najważniejszych elementów jest odpowiednia bluza robocza, która ochroni ręce i korpus pracownika. Jeśli chodzi o bluzy ochronne, które mamy dostępne na rynku to wybór jest bardzo duży. W zależności od tego, do jakich zadań ich potrzebujemy, możemy dostosować ich materiał oraz wykończenie. Głównym zadaniem bluzy jest odporność na uszkodzenia i zarysowania, jest więc odpowiednio wzmocniona poprzez zastosowanie specjalnych wzmocnionych włókien w materiale. Bardzo często, szczególnie w dość ekstremalnych warunkach są to włókna kevlarowe, które sprawiają, że jest odzież BHP bardzo wytrzymała. BHP wymaga również najwyższej jakości połączeń i szwów, które nie pozwalają na uszkodzenie materiału, co dodatkowo chroni użytkownika.  Ponadto tego typu bluzy są również bardzo często odporne na ogień i wodę lub inne niecodzienne warunki. Najważniejsze jest jednak, aby bluza ochronna była wygodna i nie ograniczała ruchów pracownika. Bardzo dobrze, gdy jest odpowiednio przewiewna i umożliwia ciału oddychanie, ponieważ zwiększa to komfort pracy i nie szkodzi zdrowiu. Tylko w ten sposób będzie ona w stu procentach funkcjonalna i spełni powierzone zadanie.

Zadbaj również o dłonie

Odzież robocza to również odpowiednie rękawice ochronne, które uchronią dłonie przed kontuzjami. Tutaj również wybór jest zależny od zadań, które wykonuje dany pracownik. Jeśli chcemy uchronić go przed zabrudzeniem wszelkimi płynami lub farbą, wybieramy rękawice gumowe, które są delikatniejsze, jednak stanowią warstwę ochronną dla dłoni. Kolejny rodzaj, który możemy wybrać to materiałowe rękawice ochronne. Wykonane są one z bardzo mocnego materiału dodatkowo powleczonego gumą, co sprawia, że są idealne do wszelkich prac fizycznych i dodatkowo chronią dłonie przed zadrapaniami i skaleczeniami. 

Odpowiednio dobrana odzież BHP sprawi, że praca w każdej branży będzie bardziej bezpieczna, a występowanie wypadków przy pracy ulegnie zmniejszeniu. Wybierajmy wyłącznie sprawdzone produkty, a bez wątpienia będziemy zadowoleni i zapewnimy bezpieczeństwo sobie i swoim współpracownikom.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl