Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Ochrona głowy

W wielu zawodach odpowiednia ochrona głowy jest nie tylko zalecana, ale również konieczna, bo określona przepisami. Dlatego, chcąc zadbać o zdrowie oraz bezpieczeństwo Twoje, jak i Twoich pracowników, powinieneś zapewnić im akcesoria ochronne. Należą do nich różne rodzaje nakryć głowy, które znajdziesz w naszym sklepie. Jedne chronią przed uszkodzeniami mechanicznymi (kaski i hełmy), drugie nadadzą się bardziej do zapewnienia bezpieczeństwa w kontakcie z różnymi szkodliwymi substancjami (kaptury i czapki). A niektóre są po prostu wymagane przez sanepid (np. czapki kucharskie). U nas znajdziesz wszystkie wymienione i jeszcze więcej.

Odzież robocza z najlepszych materiałów

Doskonale wiemy, jak ważne jest bezpieczeństwo podczas pracy, dlatego nasza odzież ochronna cechuje się doskonałą jakością wykonania,  do której wykorzystano najwyższej klasy tkaniny i materiały. Dzięki temu każdy pracownik, który nosi naszą ochronę głowy, może czuć się bezpiecznie i wygodnie. Wygoda jest w pracy jest równie ważna, ponieważ wpływa na jakość wykonywanych obowiązków i chęć ich wykonywania. Jeśli strój roboczy uciska, obciera lub nie przepuszcza powietrza, pracownik nie będzie w stanie dobrze realizować swoich zadań, nawet gdyby chciał. W przypadku naszych nakryć głowy i innej odzieży roboczej nie doświadczysz tego problemu.

Czapka robocza na zimę i na lato

W naszej ofercie znajdziesz szeroki asortyment produktów, jeśli chodzi o nakrycia głowy. Posiadamy odpowiednie czapki na każdą porę roku i temperaturę, dzięki czemu pracownicy nie będą ani marznąć, ani pocić się w niedostosowanych ubraniach. Każdy model czapki, niezależnie od przeznaczenia, został wykonany z pełną starannością i zapewnia skuteczną ochronę głowy. Nada się również na praktyczny prezent dla Twoich pracowników, bo nie będą musieli kupować ubrań na własny koszt. W naszej ofercie znajdziesz zarówno czapki ochronne, przeznaczone do pracy wszędzie tam, gdzie nie jest potrzebny kask, a także czapki służące przede wszystkim do zapewnienia ciepła lub zapewnienia sterylności, np. w kuchni lub szpitalu.

Odzież BHP gwarantuje bezpieczną pracę

Przestrzeganie przepisów BHP ma na celu przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa. Dlatego tak wiele przyzakładowych specjalistów naciska na korzystanie z kasków ochronnych. Nasze kaski zapewniają ochronę głowy na najwyższym poziomie, ponieważ są wytrzymałe i przeszły wszelkie niezbędne testy. Wybór jest na tyle szeroki, że znajdziesz wśród nich typowe kaski chroniące przed uderzeniem w głowę, hełmy zabezpieczające przed odpryskami czy specjalne kaski dla elektryków, blokujące wyładowania elektryczne.

 

WYKAZ NORM DLA GRUPY OCHRONA GŁOWY

EN397

Przemysłowe hełmy ochronne.

Norma przedstawia wymagania dotyczące właściwości oraz znakowania przemysłowych hełmów ochronnych. Ustala wymagania konstrukcyjne, wymagania obowiązkowe oraz dodatkowe dotyczące parametrów  ochronnych. Określone są metody badań obowiązkowych i dodatkowych dla przemysłowych hełmów ochronnych. Według wytycznych normy każdy hełm musi posiadać oznakowanie wytłoczone lub nadrukowane zawierające następujące informacje:

  • Numer niniejszej normy europejskiej,
  • Nazwę lub numer identyfikacyjny producenta,
  • Rok i kwartał produkcji,
  • Typ hełmu,
  • Rozmiar lub zakres rozmiaru.

Dodatkowe informacje takie jak instrukcje lub zalecenia regulacji, montażu, użytkowania, czyszczenia, dezynfekcji, konserwacji, przeglądu i składowania, definiuje instrukcja użytkowania.

EN812

Przemysłowe hełmy lekkie.

Norma określa wymagania fizyczne dotyczące parametrów ochronnych, metody badań oraz wymagania znakowania dla przemysłowych hełmów lekkich (również czapek). Hełmy i czapki te są przeznaczone do ochrony użytkownika przed uderzeniami głowy w przedmioty twarde i nieruchome z taką siłą, która może spowodować rozdarcie skóry i inne powierzchniowe rany. Zakres użycia ograniczany jest z reguły do użytkowania wewnątrz obiektów. Hełmy lekkie nie są przeznaczone do ochrony przed skutkami uderzeń, upadków przedmiotów lub przed zawieszonymi bądź poruszającymi się ładunkami. Nie należy mylić czapek chroniących przed uderzeniami i hełmów lekkich z hełmami ochronnymi dla przemysłu wyszczególnionymi w normie EN397.

EN14052

Wysokoskuteczne przemysłowe hełmy ochronne. Norma określa wymagania dotyczące parametrów fizycznych i ochronnych oraz badanie i znakowanie dotyczące hełmów przemysłowych o podwyższonych parametrach ochronnych. Hełmy przemysłowe o podwyższonych parametrach ochronnych, jak podano w niniejszej normie są przeznaczone do ochrony użytkownika przed urazami mózgu, pęknięciem czaszki lub urazami karku, które mogą być spowodowane przez obiekty spadające lub uderzające. Niniejsza norma zawiera wymagania obowiązkowe, które mają zastosowanie do wszystkich hełmów przemysłowych o podwyższonych  parametrach ochronnych oraz wymagania dodatkowe, opcjonalne, dotyczące parametrów ochronnych, które mają zastosowanie, gdy zostaną specjalnie wskazane przez producenta hełmu.

EN50365

Hełmy elektroizolacyjne do prac przy instalacjach niskiego napięcia. W normie podano wymagania odnośnie do właściwości elektrycznych i nieelektrycznych hełmów z materiałów elektroizolacyjnych – używanych przy pracach pod napięciem lub w pobliżu części czynnych instalacji elektrycznych napięcia przemiennego o wartościach nie przekraczających 1000V lub napięcia stałego o wartościach nie przekraczających 1500 V. Ustalono badania nieelektryczne, np. oględziny oraz sprawdzenie wymiarów i konstrukcji. Ustalono badania elektryczne hełmów. Określono procedurę pobierania próbek. Podano instrukcje użytkowania, wymagania dotyczące znakowania i pakowania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl