Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Ochrona oczu i twarzy

Twarz oraz oczy są jednymi z najbardziej narażonych niebezpieczne substancje częściami ciała. Z tego powodu ochrona oczu i twarzy powinna stanowić najwyższy priorytet w laboratoriach oraz wybranych zakładach produkcyjnych.

Zagrożenia zwiększają ryzyko uszkodzenia twarzy oraz wzroku

Odzież robocza, która ma za zadanie chronić głowę i narządy znajdujące się na niej, powinna być używana wszędzie tam, gdzie pracownicy oraz osoby postronne mogą mieć do czynienia z pyłami i gazami. Osłona twarzy jest również niezbędna wtedy, gdy istnieje ryzyko występowania odprysków (w skutek uderzeń ciał stałych oraz stopionych metali).

Ochrona oczu - znaczenie w codziennej pracy

W wielu laboratoriach można spotkać się również z działaniem promieniowania optycznego (wlicza się w to bardzo jasne światło oraz laser) - wtedy specjalne okulary to niezbędna w takiej sytuacji ochrona oczu. Podobnie sprawa wygląda w przypadku spawania oraz prowadzenia prac pod napięciem. Powstający wtedy łuk elektryczny może trwale uszkodzić narząd wzroku oraz spowodować uszkodzenie twarzy.

Odzież robocza oraz ochrona głowy i oczu to podstawa

W naszej ofercie znajduje się wiele produktów do osłony twarzy oraz oczu. Okulary ochronne służą do wszystkich zastosowań, gdzie oczy mogą być narażone na uszkodzenie.  Dostępne do kupienia gogle ochronne to dodatkowe zabezpieczenie wzroku. Posiadają specjalne osłonki zabezpieczające przed dostaniem się odprysków oraz rozbryzgów do oka (na przykład od strony czoła lub policzków). Są stosowane wszędzie tam, gdzie potrzebna jest jak najszczelniejsza ochrona narządu wzroku

Odzież BHP do ochrony głowy

Podczas pracy z niebezpiecznymi substancjami równie istotna jest ochrona dróg oddechowych, o którą można zadbać dzięki specjalnym maseczkom dostępnym w asortymencie. Pozwalają one na skuteczną filtrację zanieczyszczonego powietrza. Akcesoria BHP dostępne w naszym sklepie pozwalają na kompleksową ochronę każdej części głowy i zwiększają znacznie bezpieczeństwo podczas pracy. Są wykonane z trwałych materiałów, odpornych na działanie szkodliwych czynników.

Dbałość o standardy BHP to zadanie każdego przedsiębiorcy

Kodeks pracy mówi jasno o tym, że odzież BHP powinna być za darmo zapewniona dla każdego pracownika, jeżeli jest to niezbędne dla jego bezpieczeństwa. Pełna ochrona oczu oraz twarzy jest często wymagana przez przepisy i ściśle kontrolowana. Prawidłowa osłona twarzy oraz gogle i okulary dostępne w naszej ofercie pozwolą na wykonywanie prac w laboratorium oraz fabryce bez narażania pracowników na uszczerbek na zdrowiu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl