Odzież i artykuły BHP - definicje, klasyfikacja, podstawy prawne
Odzież i artykuły BHP - definicje, klasyfikacja, podstawy prawne

 

Odzież i artykuły BHP są przedmiotami, mającymi na celu zapewnienie bezpieczeństwa pracownika podczas wykonywania obowiązków służbowych. Celem ich stosowania jest zapobieganie urazom oraz chorobom, wywołanym czynnikami szkodliwymi, mającymi związek z wykonywaniem obowiązków na określonym stanowisku pracy.

Według przepisów Ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeksu Pracy pracodawca zobligowany jest do zapewnienia pracownikom środków ochrony osobistej, dostosowanych do wymogów stanowiska oraz zakresu czynności niezbędnych przy wykonywaniu obowiązków. BHP sklep oferuje szeroki wybór produktów, spełniających wymogi. Pracownik, zatrudniony na danym stanowisku jest zobligowany do używania środków ochronnych, tj. odzieży oraz artykułów BHP w sposób, zgodny z przeznaczeniem.

 

Sklep z artykułami BHP - wybieraj rozsądnie

Odzież i obuwie robocze różnią się w wymogach oraz klasyfikacji od odzieży i obuwia ochronnego. Pierwsze z wymienionych mają za zadanie zastąpić odzież prywatną na stanowisku pracy, zapobiegając zabrudzeniom lub mikrourazom, mogą także pełnić funkcję reklamową. Hurtownie BHP zapewniają zróżnicowany wybór produktów. Odzież, obuwie oraz artykuły ochronne natomiast chronią pracownika przed szkodliwymi substancjami oraz minimalizują ryzyko odniesienia obrażeń w wyniku wykonywania obowiązków zawodowych. Artykuły BHP sklep internetowy, to najlepszy sposób na wyposażenie w niezbędne przedmioty, spełniające wymogi bezpieczeństwa. 

 ODZIEŻ I ARTYKUŁY BHP - DEFINICJE, KLASYFIKACJA, PODSTAWY PRAWNE - Safetypro 

Sklep internetowy BHP - wyposażenie pracowników w ŚOI

Najczęściej stosuje się zamienną terminologię, wiążącą odzież i artykuły BHP ze środkami ochrony indywidualnej (ŚOI), które według Rozporządzenia z dnia 21 grudnia 2005 r. (DzU z 2005 r., nr 259, poz. 2173) to urządzenia lub wyposażenie, przewidziane do noszenia bądź trzymania przez użytkownika w celu jego ochrony przed jednym lub większą liczbą zagrożeń, które mogą mieć wpływ na jego bezpieczeństwo lub zdrowie. Do ŚOI zalicza się odzież ochronną, obuwie, rękawice, kaski, nauszniki, gogle, okulary, maski ochronne, liny, szelki, dermatologiczne środki ochronne - maści, kremy, preparaty dezynfekujące. Artykuły BHP można nabyć w jednym miejscu, warto korzystać z internetowego sklepu SAFETYPRO, oferującego produkty najwyższej jakości. 

 

Regulacje - sklep BHP spełniający wymogi 

Według art. 2377 § 2 i § 4 Kodeksu Pracy pracownik może używać własnej odzieży, spełniającej wymogi określonego stanowiska, wtedy należy mu się ekwiwalent, wypłacany przez pracodawcę. Według cytowanego artykułu K.P. w § 3 nie jest możliwe stosowanie własnej odzieży na stanowiskach, wiążących się z narażeniem na skażenie czynnikami chemicznymi, biologicznymi, ryzyko zakażenia, pracę przy bezpośredniej obsłudze maszyn oraz ze szczególnym narażeniem na zabrudzenie. Artykuły BHP są najczęściej objęte wewnętrznym regulaminem zakładu pracy, gdzie ustanowione jest, jaki zakres środków ochronnych jest niezbędny na określonym stanowisku. Zarówno pracodawca, jak i pracownik zobowiązani są do przestrzegania regulaminu i regulacji prawnych, dotyczących artykułów BHP. W przepisach unijnych obowiązuje Rozporządzenie 2016/425 w sprawie środków ochrony indywidualnej, opublikowanym w Dzienniku Urzędowym w dniu 31 marca 2016 r.

Bestsellery

BLUZA ROBOCZA REIS POLAR-HONEY POLAROWA
BLUZA ROBOCZA REIS POLAR-HONEY POLAROWA
49,08 zł 39,90 zł
szt.
MASECZKA OCHRONNA TRZYWARSTWOWA Z GUMKAMI
MASECZKA OCHRONNA TRZYWARSTWOWA Z GUMKAMI
3,99 zł 3,69 zł
szt.
PÓŁMASKA FILTRUJĄCA ZF 0/24 Z FFP2
PÓŁMASKA FILTRUJĄCA ZF 0/24 Z FFP2
52,89 zł 43,00 zł
szt.
PÓŁMASKA FILTRUJĄCA ZF 0/35z FFP3
PÓŁMASKA FILTRUJĄCA ZF 0/35z FFP3
75,66 zł 61,51 zł
szt.
T-SHIRT MĘSKI KEYA 150
T-SHIRT MĘSKI KEYA 150
15,87 zł 12,90 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl