Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Półbuty robocze OB

Współczesna, globalna gospodarka stawia przed przedsiębiorcami nowe wyzwania, które wymagają dynamicznej reakcji na zmiany zachodzące na rynku działalności gospodarczej. Specyfika poszczególnych działalności oraz fakt zatrudnienia pracowników, sprawia, że przedsiębiorcy ponoszą odpowiedzialność nie tylko za zdrowie i życie swoich pracowników, a także zobowiązani są do ponoszenia kosztów związanych z zapewnieniem ubrań roboczych czy obuwia roboczego, a więc do spełnienia norm bezpieczeństwa określonych przepisami prawa. 

Kto powinien nosić półbuty robocze OB?

W zależności od rodzaju prowadzonej działalności gospodarczej, pracodawca musi zapewnić specjalistyczną odzież roboczą w tym półbuty zawodowe OB. Jest do tego zobowiązany przepisami prawa, a w szczególności koniecznością zaopatrzenia w asortyment bezpieczeństwa higieny pracy. Półbuty zawodowe OB mają na celu zabezpieczyć pracownika przed wszelkimi rodzajami uszkodzeń ciała, w szczególności dolnych jego partii jak stopy, palce, stawy skokowe. OB półbuty zawodowe bez podnoska mają za zadanie absorpcję energii w obszarze pięty. Chronią nie tylko zdrowie pracownika, ale także ograniczają odpowiedzialność karną pracodawcy z powodu zaniedbania w zabezpieczeniu zdrowia i życia zatrudnionych pracowników. 

Dlaczego pracodawca musi zakupić półbuty robocze OB?

Wynika to wprost z przepisów prawa pracy oraz przepisów pokrewnych. Nie są one nakierowane na generowanie kosztów, ale ograniczenia negatywnych skutków wypadków w pracy, które w Polsce stanowią zjawisko nadal bardzo powszechne. Dlatego w wielu działalnościach związanych m. in. z budownictwem, warsztatami, huty szkła, przemysł ciężki używa się odzieży ochronnej i w zależności od stanowiska pracy zatrudniona osoba musi korzystać produktów, jak półbuty zawodowe z podnoskiem, czy półbuty zawodowe bez metalowego podnoska.

Gdzie korzysta się z asortymentu BHP, jak półbuty bez podnoska?

Z obuwia specjalistycznego jak półbuty bez podnoska bardzo często korzysta się w środowisku, gdy istnieje ryzyko poślizgnięcia się na podłożach ceramicznych, stalowych i innych, a także gdy występuje bardzo duże ryzyko poślizgnięcia się na rozlanych płynach: olej, benzyna, rozpuszczalniki czy środki do deratyzacji. Obuwie robocze OB ma na celu zapobiegnięcie niespodziewanego zachwiania się, upadku, poślizgnięcia się. Dlatego półbuty OB powszechnie stosowane są w warsztatach samochodowych, gdzie istnieje ryzyko upadku z powodu rozlanej plamy oleju, ale też w przemyśle spożywczym, a nawet w kantynach czy kuchniach przyszkolnych. Zalecane jest, aby z obuwia spełniającego normy 0B, jak półbuty robocze OB czy półbuty bez podnoska korzystało jak najwięcej pracowników zatrudnionych w każdym zakładzie pracy, gdyż spełniają one normy wynikające z przepisów, ale ograniczają koszty pracodawcy z powodu nieobecności pracownika i trudności administracyjnych związanych z wypadkiem przy pracy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl