Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Półbuty robocze S1

Ochrona zdrowia i życia to kwestia kluczowa jeśli chodzi o świadczenie pracy, czy wykonywanie jakichkolwiek innych obowiązków zawodowych. Dlatego tak istotne jest odpowiednie zabezpieczenie właściwych warunków wykonywania pracy. Pracodawca powinien bezsprzecznie zapewnić swoim pracownikom środki bezpieczeństwa odpowiednie do ewentualnego ryzyka, jakie może wystąpić w danej specyfice pracy na danym stanowisku.

Półbuty robocze S1 jako podstawowa forma ochrony zdrowia w pracy

Do podstawowych środków ochrony osobistej będzie w bardzo wielu zawodach należała ochrona nóg. Tu świetnym wyborem będą właściwie dobrane półbuty robocze S1. Obuwie takie musi nie tylko zabezpieczać stopę przed ewentualnymi uszkodzeniami, jakie mogą wyniknąć np. z upuszczenia na nią ciężkiego przedmiotu. Powinny one zapewniać także odpowiednią przyczepność do powierzchni, na których pracownik porusza się trakcie wykonywania swoich obowiązków zawodowych. Antypoślizgowe półbuty S1 powinny także stanowić barierę uniemożliwiającą uszkodzenie stopy pracownika, będącego operatorem maszyn przemysłowych. Praca z użyciem różnego rodzaju urządzeń takich jak np wózki, podnośniki i tym podobne maszyny dźwigające, może zakończyć się bowiem zmiażdżeniem kończyny. Ważne by półbuty S1 damskie jak i męskie posiadały wstawki z odpornego na zgniecenia tworzywa, umieszczonego w newralgicznych miejscach. Będzie to z całą pewnością usztywnienie palców. Z kolei praca z maszynami tnącymi, takimi jak różnego rodzaju piły, pilarki czy automatyczne przecinaki może spowodować przecięcie buta i w efekcie utratę fragmentów stopy. Dlatego od półbutów roboczych S1 należy oczekiwać aby zapewniały ochronę antyprzepięciową. Praca w otoczeniu maszyn i urządzeń zasilanych prądem elektrycznym powoduje ryzyko ewentualnego porażenia. Z tego względu zaleca się stosowanie w tego typu pracach półbuty antyelektrostatyczne S1, które dzięki swoim właściwościom zapewnią ochronę przed działaniem energii elektrycznej na organizm ludzki.

Mając powyższe na uwadze, na środkach ochrony zdrowia nie należy oszczędzać. Warto zadbać o wyposażenie pracowników w te podstawowe formy ochronne, gdyż w długofalowym ujęciu, przejście pracownika na długotrwałe zwolnienie lekarskie przyniesie firmie więcej strat niż zakup odpowiedniego obuwia roboczego dla całej załogi. Zawsze należy dokonywać zakupu obuwia najwyższej jakości, co gwarantuje, że będzie ono służyło bezawaryjnie przez cały okres swojej przydatności. Warto wobec tego zapoznać się z bogatą ofertą półbutów roboczych S1 w sklepie internetowym SAFETYPRO.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl