Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Półbuty robocze S2

Półbuty robocze S2 należą do klasy bezpieczeństwa "S" (safety), której zadaniem jest ochrona stóp pracownika przed różnego rodzaju zagrożeniami mogącymi wystąpić podczas pracy. W szczególności narażeni są pracownicy sklepów wielkopowierzchniowych, magazynów, fabryk, sortowni i innych miejsc, gdzie stopa może mieć kontakt z przedmiotami metalowymi, o dużym ciężarze, posiadającymi ostre krawędzie, olejami, smarami, wodą, itp. Stopy pracownika muszą być chronione przed zagnieceniami, otarciami, uszkodzeniami mechanicznymi, przebiciem, kontaktem z chemią i przemoczeniem. Ze względu na przeznaczenie wyróżnia się obuwie chroniące przed czynnikami mechanicznymi, chemicznymi, biologicznymi, termicznymi, elektrycznymi. Aby odpowiednio chronić stopy pracowników, należy ich zaopatrzyć w półbuty S2.

Oznakowanie półbutów

Każde półbuty robocze S2, które posiadają normy bezpieczeństwa według klasyfikacji PN-EN 345, muszą mieć widoczne oznakowanie, mówiące o klasie, do jakiej są zaliczane. Oznakowanie musi zawierać dane takie jak: 

  • rozmiar, 
  • datę produkcji, 
  • oznaczenie producenta,
  • numer normy, 
  • oznaczenia właściwości danego modelu.

Bezpieczeństwo butów S2

Półbuty ochronne S2 to bezpieczne obuwie, spełniające obowiązujące normy bezpieczeństwa w zakresie ochrony i wytrzymałości materiału. Buty w tej kategorii charakteryzują się zabudowaną piętą i podnoskiem, absorpcją energii w rejonie pięty. Zastosowane materiały posiadają właściwości antyelektrostatyczne oraz są odporne na oleje, smary, benzynę i rozpuszczalniki organiczne. Dodatkową ważną cechą, o której należy powiedzieć jest to, że półbuty wodoodporne S2 mają za zadanie chronić stopy przed przemoczeniem lub zalaniem co zwiększa ich właściwości ochronne. Klasyfikacja ta mówi o tym, że półbuty ochronne S2, posiadają wzmocnienia palców stopy czyli tzw. podnoski, których wytrzymałość badana jest przy uderzeniu z energią 200 J. Jest to bardzo ważny element ochrony, ponieważ palce to najwrażliwsza część stopy.

Półbuty damskie S2

Mając na uwadze różnice w budowie ciała, a zwłaszcza w rozmiarach stóp, stworzono buty w kategorii półbuty robocze S2 damskie i męskie. Półbuty damskie S2 spełniają te same normy bezpieczeństwa, co buty męskie. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety poruszają się po tych samych powierzchniach, a tym samym narażeni są na takie same rodzaje uszkodzeń. Obowiązkiem pracodawcy jest zaopatrzenie pracowników w odzież ochronną oraz buty, np. buty ochronne S2, zgodne z odpowiednią klasą bezpieczeństwa. Kobiety także powinny poruszać się wyłącznie w odpowiednim obuwiu ochronnym S2

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl