Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Pracodawca obowiązany jest zaopatrzyć swoich pracowników w odpowiednie buty ochronne. Muszą one być antypoślizgowe i odpowiednie do wykonywanej pracy. Inne zakupimy pracownikom budowlanym, inne kucharzowi, odmienne pielęgniarce itd. W zależności od rodzaju pracy i styczności stopy z podłożem oraz warunkami panującymi w hali zakładowej lub na zewnątrz staramy się o buty, spełniające normy bhp.

Jakie obuwie robocze dla pracowników warsztatu samochodowego?

Mechanik samochodowy potrzebuje półbuty SB, które będą nieprzemakalne i antypoślizgowe. Dobrze, gdy cholewka oprócz skóry licowej będzie mieć wstawki z oddychającego materiału. Dodatkowo takie półbuty robocze SB powinny mieć obudowane noski metalem, by chronić palce stopy przed zgnieceniem lub złamaniem pod wpływem upadającego na nogę czegoś ciężkiego.

Ewidentnie obuwie takie musi mieć wiązanie sznurowadłami, które mocno buta utrzymają na stopie. Należy zwrócić uwagę na to, by sznurówki nie były śliskie, gdyż wówczas będą się rozwiązywać, a rozwiązana sznurówka może doprowadzić do wypadku. Wszelkie rzepy po pewnym czasie stają się nieskuteczne, gdyż przestają trzymać, dlatego są niewskazane.

Czy na produkcji pracownik musi mieć półbuty zawodowe z podnoskiem?

W zakładach produkcyjnych zaopatrzenie pracowników w półbuty zawodowe z metalowym podnoskiem stają się już normą. Mają wiele zalet m.in.:

  • są wygodne, gdyż dobrze wyprofilowane,
  • wykonane ze skóry licowej odpornej na zniszczenie,
  • chronią palce przed uszkodzeniami, dzięki twardym noskom,
  • podeszwa nie ślizga się po podłodze,
  • są miękkie w środku,
  • mają oddychające wstawki.

Półbuty z podnoskiem sprawdzą się nie tylko na hali produkcyjnej i w warsztacie samochodowym, czy na budowie, ale także w ogrodzie, przy pielęgnacji drzew i krzewów. Podczas wycinki gałęzi, półbuty SB z podnoskiem będą idealnie chronić stopy przed upadającymi gałęziami.

Obuwie BHP: półbuty SB

Obuwie robocze powinno być uniwersalne, wówczas będzie można wykorzystać je w wielu gałęziach przemysłowych dla wszystkich pracowników. Półbuty ochronne męskie mogą być takie same, co półbuty ochronne damskie, jedynie różnić się będą rozmiarem. Jednak, znając kobiece gusta, możemy dla swoich pracownic zamówić obuwie bardziej kolorowe. Mogą mieć różowe wstawki albo wewnętrzną wyściółkę w jaskrawych kolorach.

Jednak cała specyfika ochrony musi pozostać taka sama, czyli muszą zachować te same normy bhp, co wszystkie buty robocze, by były bezpieczne i chroniły przed poślizgiem, złamaniem palców lub ich jakimkolwiek uszkodzeniem i były oddychające.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl