Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Rękawice ochronne mają skutecznie ochraniać ręce w trakcie pracy. Jest to środek osobisty, który ma zabezpieczyć dłonie nie tylko przed skaleczeniem lub ukłuciem, ale także przed brudem, ciepłem, zimnem i zapachami oraz przed działaniem groźnych chemicznych i biologicznych substancji. Rękawice BHP, niezależnie od tego czy są to rękawice robocze, ochronne czy medyczne mają jedno wspólne zadanie - zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikowi. Każda czynność wykonywana przez pracowników powinna być więc każdorazowo rozpatrywana pod kątem bezpieczeństwa i sytuacji zagrażających. 

Rękawice robocze - rodzaje

Rękawice można podzielić przede wszystkim ze względu na przeznaczenie. W przypadku takiego podziału wyróżnia się trzy podstawowe kategorie, które pozwalają w sposób odpowiedni dobrać sposób ochrony. Pierwsza kategoria to rękawice przeznaczone do wykorzystywania w warunkach najmniej zagrażających. Chronią one przed niewielkimi uszkodzeniami i skaleczeniami, przed temperaturą do 50 stopni Celsjusza oraz przed substancjami chemicznymi o niskiej szkodliwości. Druga kategoria to rękawice wykorzystywane w sytuacjach o podwyższonym, ale nie najwyższym ryzyku. Taki rodzaj rękawic chroni przed zimnem i ciepłem. Są one odporne na wszelkiego typu uszkodzenia mechaniczne podczas wykonywanych prac, jak na przykład ścieranie, przecięcie czy przedarcie. W takich przypadkach stosuje się rękawice robocze skórzane, rękawice robocze ocieplane, rękawice robocze wodoszczelne oraz modele antywibracyjne. Trzecia kategoria to rękawice wykorzystywane przy okazji prac związanych z wysokim ryzykiem wystąpienia trwałego uszkodzenia dłoni. Takie modele muszą posiadać stosowny certyfikat. Dodatkowo z uwagi na materiał użyty na etapie produkcji można wyróżnić rękawice ochronne nitrylowe, rękawice lateksowe, rękawice foliowe, rękawice winylowe, rękawice gumowe, rękawice jednorazowe itp. 

Jak odpowiednio dobrać rękawice?

Wybierając odpowiednie rękawice należy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników, które pozwolą dobrać adekwatny do sytuacji model. Przede wszystkim należy ocenić poziom ryzyka pojawienia się szkodliwych czynników, które mogą trwale uszkodzić dłonie i ręce pracowników. Konieczne jest również zwrócenie uwagi na czynniki wpływające na możliwość wystąpienia uszkodzeń mechanicznych samych rękawic, co pozwoli dobrać odpowiedni materiał ochronny. Należy także wziąć pod uwagę rodzaj wykonywanej pracy, ale nie tylko pod kątem szkodliwości, ale także komfortu pracownika podczas wykonywanych czynności. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl