Spodnie robocze męskie - jakie wybrać?
Spodnie robocze męskie - jakie wybrać? - SAFETYPRO

Spodnie robocze to jeden z najważniejszych elementów ochronnego stroju do pracy fizycznej. Stosowane są m.in. w branży budowlanej, transportowej, rolnictwie czy ogrodnictwie oraz pracach drogowych. Powinny być dobrane ze względu na rodzaj wykonywanych czynności, warunki panujące w miejscu ich wykonywania i norm BHP. Jak wybrać spodnie robocze męskie, aby jednocześnie były wygodne i spełniały wszystkie wymagania bezpieczeństwa i higieny pracy? Wskazówki znajdziesz poniżej.

Spodnie robocze męskie: funkcje i krój

Podstawową funkcją spodni roboczych jest zabezpieczenie pracownika przed brudem i niebezpieczeństwami, na które może być narażony w miejscu pracy. Dzięki odpowiedniej konstrukcji ubiór roboczy może też ułatwiać pracę fizyczną w danej pozycji. Większość męskich spodni roboczych to spodnie z długimi nogawkami, choć dostępne są również warianty na lato i spodnie z odpinanymi nogawkami: w zależności od warunków pogodowych (i charakteru wykonywanej pracy) jest możliwość wyboru wersji odpowiedniej do okoliczności.

Ze względu na krój wyróżnia się spodnie robocze do pasa oraz tzw. ogrodniczki. Spodnie kończące się na wysokości pasa zasłaniają tylko dolną część ciała: dzięki temu są wygodniejsze zwłaszcza w pracy w pozycji pochylonej lub klęczącej. Wybierając taki rodzaj spodni roboczych, należy upewnić się, że rozmiar został dobrany odpowiednio, gdyż zbyt ciasne lub opadające spodnie mogą znacząco zmniejszyć komfort pracy. W części modeli może okazać się konieczny dobór paska lub szelek podtrzymujących odzież. Spodnie robocze na szelkach (ogrodniczki) są zwykle wyposażone w praktyczne kieszenie na wysokości klatki piersiowej. Można włożyć do nich najpotrzebniejsze narzędzia. Jest to przydatne zwłaszcza podczas prac na wysokościach, kiedy nie pochylając się, można sięgnąć od razu po potrzebne akcesoria. Tego typu spodnie zabezpieczają nie tylko nogi i biodra, ale i klatkę piersiową pracownika przed zabrudzeniem lub narażeniem na kontakt z niebezpiecznymi czy drażniącymi substancjami. Bez względu na krój, osoby wykonujące prace drogowe lub pracujące po ciemku bezwzględnie powinny zaopatrzyć się w spodnie robocze z odblaskami, które zapewnią im widoczność nocą oraz przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych.

 

SPODNIE ROBOCZE MĘSKIE - JAKIE WYBRAĆ? - SAFETYPRO

 

Jaki materiał spodni roboczych BHP?

Ze względu na charakter pracy spodnie przeznaczone do intensywnego wysiłku fizycznego wykonane są z materiałów naturalnych, bądź syntetycznych. Spodnie wykonane z tworzyw syntetycznych są bardziej elastyczne i lepiej odprowadzają wilgoć, z kolei bawełniana odzież robocza zapewnia lepsze grzanie (jest to szczególnie istotne podczas czynności wykonywanych na powietrzu zimą i jesienią, gdy pracownicy powinni mieć do dyspozycji spodnie robocze ocieplane). Często stosowane jest też  rozwiązanie polegające na produkcji spodni roboczych z tkanin mieszanych.

Popularnym modelem są spodnie robocze moro typu bojówki. Inspirowane stylistyką munduru wojskowego spodnie łączą funkcjonalność i bezpieczeństwo profesjonalnej odzieży roboczej z zaletami wizualnymi. Bez względu na to, jaki rodzaj tkaniny, krój czy kolorystyka spodni roboczych męskich najbardziej przypadnie Ci do gustu, pamiętaj o tym, że najważniejsze jest spełnienie zalecanych na danym stanowisku pracy wymagań BHP.

Bestsellery

MASECZKA OCHRONNA TRZYWARSTWOWA Z GUMKAMI
MASECZKA OCHRONNA TRZYWARSTWOWA Z GUMKAMI
3,99 zł 3,69 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl