Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Spodnie robocze męskie dla prawdziwych profesjonalistów

Spodnie robocze stanowią jeden z najważniejszych elementów w garderobie każdego pracownika narażonego na zabrudzenia własnego ubrania lub uszkodzenia ciała. Dobór spodni roboczych jest zależny od wykonywanej pracy, więc właściwe dopasowanie rodzaju jest niezwykle istotne. Spodnie robocze stanowią bardzo ważny element odzieży BHP, mają zapewnić nie tylko bezpieczeństwo pracownika, ale też komfort i wygodę.

Jakie istnieją rodzaje spodni roboczych?

Istnieją dwa typy tego rodzaju spodni - spodnie robocze do pasa, które nie odbiegają wyglądem od tych, jakie nosi się na co dzień oraz spodnie robocze na szelkach, czyli popularne ogrodniczki, są one łatwiejsze w dopasowaniu rozmiaru dla pracownika i nie wymagają noszenia paska do spodni. Ze względu na rodzaj wykonywanej pracy, spodnie różnią się przede wszystkim materiałem, z którego zostały zrobione, a także drobiazgami takimi jak ilość wszytych kieszeni czy też możliwość odpięcia dolnej części nogawek. Spodnie dla spawaczy to spodnie ochronne, więc wykonywane są najczęściej ze skóry bydlęcej, która zapewnia zwiększoną odporność na uszkodzenia mechaniczne i zniszczenia. Możemy znaleźć także spodnie robocze w formie szortów, które są akceptowane przez przepisy,  jednak o tym w jakim rodzaju BHP odzieży ochronnej wykonujemy pracę decydujący głos ma pracodawca, gdyż to on odpowiada za bezpieczeństwo podczas pracy. 

Jakie są podstawowe funkcje spodni roboczych?

Dobór odpowiednich ochronnych spodni jest bardzo ważny również dlatego, że komfort pracownika jest niezwykle istotny, a źle dopasowana odzież może przyczynić się nie tylko do pogorszenia samopoczucia, ale także zmniejszenia efektywności wykonywanej pracy. Dlatego spodnie nie powinny ograniczać swobody ruchów, a materiał z którego zostały wykonane powinien ograniczyć przegrzanie organizmu. Należy zwrócić również uwagę na to, ile niezbędnych narzędzi pracownik nosi przy sobie i dopasować ilość kieszeni w spodniach, żeby wszystko było pod ręką. Popularne są spodnie typu bojówki, które mają dużą ilość kieszeni i schowków, które są akceptowane przez BHP. 

Co wyróżnia spodnie robocze?

Odzież robocza ma za zadanie chronić pracownika przed zabrudzeniami i drobnymi otarciami, a jeżeli ryzyko mechanicznego uszkodzenia ciała jest wyższe, to powinniśmy zastanowić się nad odzieżą ze zwiększoną gramaturą, która lepiej zabezpieczy podczas wykonywanej pracy. Podczas pracy w warunkach, gdzie temperatura jest bardzo niska, zaleca się stosowanie ocieplanych spodni, które zapobiegają wychłodzeniu organizmu. Spodnie robocze mają być funkcjonalne i dobrze spełniać swoje zadanie, zarówno pod względem bezpieczeństwa, jak i komfortu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl