W jakich branżach konieczne jest stosowanie kurtek roboczych z odblaskami?
W jakich branżach konieczne jest stosowanie kurtek roboczych z odblaskami?

Szkolenia i kursy BHP, dbałość o stanowiska pracy, odpowiednia, nierzadko spersonalizowana odzież robocza, są dziś elementami podstawowymi przy podejmowaniu czynności pracowniczych, a do niektórych branży trafiły na stałe bardzo pożądane ubrania robocze z elementami odblaskowymi. Obecnie kamizelki odblaskowe albo kurtki robocze odblaskowe są już standardem, a ilość unikniętych w związku z tym wypadków jest naprawdę znacząca. W jakich branżach kurtki robocze z odblaskami spotykane są najczęściej?

Kto potrzebuje w pracy kurtek roboczych z odblaskami?

Na pierwszy plan wysuwają się wszyscy pracujący na drogach albo w ich otoczeniu. Obecnie mamy w Polsce wprowadzony obowiązek stosowania odzieży odblaskowej podczas wykonywania jakichkolwiek czynności na drodze, w związku z czym kamizelka odblaskowa albo kurtka robocza z odblaskami obowiązuje wszystkie związane z drogą zawody. Tego rodzaju kurtka robocza jest niezbędna dla robotnika drogowego, operatora maszyny drogowej, w tym również oczyszczającej jezdnię, ale także pracownika wykonującego prace pielęgnacyjne pobocza, np. przy wykaszaniu roślinności albo zajmującego się zbieraniem śmieci.

Kurtki robocze z odblaskami obowiązują pracowników kolejowych i nie tylko manewrowych, czy ustawiaczy, ale wszystkich uczestniczących w jakichkolwiek pracach na torach lub w ich pobliżu, a więc np. elektromonterów trakcji elektrycznej, dróżników, czy robotników wykonujących wymianę torowisk albo ich oczyszczania, np. podczas odśnieżania.

W miastach kurtki robocze tego typu często noszą policjanci albo straż miejska, a także służby oczyszczania miasta. Ponadto wykorzystywane są w zawodach budowlanych, szczególnie w sytuacjach współpracy ze sprzętem ciężkim, a operatorzy tego sprzętu również są zobowiązani do noszenia na odzieży roboczej elementów odblaskowych. Kurtka odblaskowa przydaje się w transporcie, a szczególnie podczas rozładunku towarów, gdy w pobliżu pracują wózki widłowe. Operatorzy wózków widłowych albo ładowarek kołowych również są zobowiązani przepisami do stosowania takiej odzieży roboczej, jak kurtka odblaskowa.

W jakich branżach konieczne jest stosowanie kurtek roboczych z odblaskami

Kurtki z elementami odblaskowymi noszą strażacy oraz straż graniczna, a także pracownicy pogotowia ratunkowego, gdzie nierzadko przydatne stają się kurtki robocze damskie. Ponadto taka kurtka BHP jest nieodzownym elementem wyposażenia pracowników leśnych, czyli tzw. ZUL-i, jak i leśniczych, czy strażników leśnych. Ponadto stosowane są coraz częściej w rolnictwie, gdy zachodzi konieczność przebywania w pobliżu pracujących maszyn rolniczych, np. kombajnów.

Czy kurtki z elementami odblaskowymi znajdują zastosowanie poza pracą?

Poza obowiązkami zawodowymi w kurtkę odblaskową może wyposażyć się każdy, kto pragnie zwiększyć swoje bezpieczeństwo poprzez uczynienie siebie bardziej widocznym. Używają ich myśliwi, ale także rowerzyści lub piesi, szczególnie poruszający się w okresach zmierzchu lub gorszej widoczności po poboczach dróg. Nie jest to obowiązek, ale kurtka odblaskowa może uratować życie

Bestsellery

MASECZKA OCHRONNA TRZYWARSTWOWA Z GUMKAMI
MASECZKA OCHRONNA TRZYWARSTWOWA Z GUMKAMI
3,99 zł 3,69 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl