Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Wodery

Znajdujące się w naszej ofercie wodery, czyli połączenie spodni i butów to produkty cechujące się niezwykłą trwałością i wodoszczelnością, ułatwiające tym samym wykonywanie prac wodnych. Jednocześnie gwarantują komfort i bezpieczeństwo użytkowania.

Czym są wodery?

Wodery to nieprzemakalne obuwie, które sprawdza się w środowisku wodnym. Mają znacznie większą skuteczność niż kalosze, dlatego wybierane są wtedy, gdy konieczne jest dłuższe zanurzenie w wodzie, a nie tylko chodzenie w deszczu czy po kałużach. Spodniobuty chronią przed przemoknięciem i jego konsekwencjami, dlatego wykorzystywane są przez rybaków i osoby, których praca związana jest z wodą, np. pracowników melioracyjnych, komunalnych czy rolników. Wodery męskie, jak i wodery damskie to wysokie obuwie, które może sięgać do pachwin lub pach. W związku z tym wyróżnia się kilka ich rodzajów. Wysokie kalosze, które kończą się na linii pachwin, wygodne spodnie na szelkach oraz spodniobuty oddychające (śpiochy, kombinezon), które zakrywają całe nogi łącznie ze stopami oraz klatkę piersiową. Im wyższe wodery oddychające, tym głębiej można wejść do wody.

Z czego wykonane są wodery?

Wodery różnią się nie tylko wysokością, ale także materiałem, z którego są wykonane. Największą popularnością cieszą się wodery neoprenowe, które są grubsze niż pozostałe modele. Wodery gumowe cechują się większą sztywnością i niższą ceną, a nylonowe są lekkie i równie wytrzymałe, co ich odpowiedniki piankowe. Dostępne są także wodery, które łączą właściwości kilku materiałów, przez co są bardziej uniwersalne. Każdy rodzaj cechują indywidualne właściwości, które sprawdzają się w określonych warunkach pracy, dlatego materiał woderów należy dobierać do własnych potrzeb. Jeśli chodzi o wodery, cena uzależniona jest przede wszystkim od konkretnego modelu oraz tworzywa, z którego są wykonane.

Spodniobuty neoprenowe - właściwy zakup

Wodery posiadają wgrzane trwale kalosze oraz antypoślizgową podeszwę z protektorem, która chroni przed upadkiem. Natomiast w ich wnętrzu umieszczona jest bawełniana podszewka, która zapewnia komfort cieplny i wygodę w czasie użytkowania. Technika obustronnego zgrzewania zwiększa trwałość szwów, przez co materiał nie ulega zniszczeniu, mimo zmiennych temperatur i dużej wilgotności. Niektóre modele posiadają praktyczne uchwyty, dzięki którym można zawiesić je do wyschnięcia. Obuwie skutecznie chroni przed substancjami szkodliwymi i żrącymi, zapewniając jednocześnie swobodę ruchów oraz komfort podczas ich użytkowania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl